Zula FPS Arttırma 2020 – Zula Kasma Sorunu Çözümü

Zula kasma sorunu ve FPS Arttırma

Türk yapımı olan Zula oyunundaki kasma sorununuzu bu yazımızda gidereceğiz. Zula kasma sorunu çok yaygın olarak karşılaşılan bir sorun olduğu için çözüme kavuşturma ihtiyacı duyduk.

Zula FPS arttırma çözümlerimiz umarım ihtiyacınızı karşılar ve Zula’yı artık akıcı bir şekilde oynayacağınızı umuyoruz. Yakın zamanda da Zula oyunu ile ilgili diğer ipuçlarımızı da paylaşmaya devam edeceğiz.

Zula FPS düşüşü yaşayan arkadaşlarım aşağıda ki çözümleri sırasıyla uyguladıktan sonra artık hem zulada kasma sorunu yaşamayacaklar hem de düşük sistemle en iyi performansı almış olacaklar.

Zula’da FPS Düşüşleri yaşadığınız zamanlarda işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını kontrol etmeyi sakın ihmal etmeyin çünkü çoğu zaman kasma sorunu donanımlarınız çok ısındığı için de meydana gelebiliyor. Bilgisayarı hızlandırma yolları ile ilgili ipuçları vermiştik fakat onları denediyseniz ve hâlâ sorun yaşıyorsanız alttaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Zula kasma sorunu ve FPS Arttırma
Zula FPS ArttırmaZula Kasma Sorunu

Zula Kasma Sorunu Çözümü ve FPS Arttırma 2020

Zula kasma sorunu yaşayan arkadaşlarım öncelikle sürücü güncellemeleri yapması gerekmektedir. Donanım sürücüleri ne kadar güncel olursa o kadar iyi performans alırsınız. Driverleri güncelleme ile ilgili aşağıda sorunuzun cevabını verdim.

Sürücüler (Driver) nasıl güncellenir?
Bunun için 3.parti programları da kullanabilirsiniz isterseniz. Benim kullandığım sürücü güncelleme araçlarından biri de DriverPack Solutions programıdır. Bu programı açtıktan sonra uzman kipine girdikten sonra gerekli olan sürücüleri seçin ve güncellemeye başlayın.

DriverPack Solution programını indirdikten sonra ve sürücü güncellemelerini bitirdikten sonra şimdi de Nvidia denetim masasını açın ve 3D Ön ayarları kısmına gelip kaliteyi performans ayarına çevirin. Az da olsa faydası olacaktır.

Ayrıca ekran kartınızın fan hızlarını da %50-70 arasında tutarsanız hem fazla ses çıkmaz hem de yeterince sıcaklığı azaltmış olur ve Zula kasma sorunu yaşayan arkadaşlarım az da olsa FPS artışı yaşayacaktır.

Sürücülere güncellemelerini yaptıktan sonra hâlâ Zula kasma sorunu yaşayan arkadaşlarım var ise sıradaki işlemimiz çok daha basit ve etkili olacaktır.

Zula FPS Arttırmak için Windows Update Kullanabilirsiniz

Bilgisayarınıza gelen güncellemeleri sık sık takip etmeli ve sürekli güncel tutmanız gerekmektedir. Zula oyununun ek programları Windows Update’e entegre edilmiş olan araçlarla çalıştığı için entegre araçları güncellemeniz FPS artışı sağlayacaktır.

windows-update-zula-fps-arttirma
Zula FPS ArttırmaWindows Update

Windows Update nasıl çalıştırılır?

  • Sol alttan başlata tıklayın.
  • Windows Update ayarları seçeneğine tıklayın.
  • Güncelleştirmeleri denetle seçeneğine tıklayın.
  • Eğer güncellemeler varsa yükle seçeneğine tıklayıp yükleyin.

Windows Update ile güncellemeleri yaptıktan sonra Zula kasma sorunu olanlarda FPS artışı görülmektedir. Bizim tavsiyemiz 2 haftada bir Windows Update’i çalıştırmanız ve güncellemeleri denetlemeniz.

Windows Güncelleştirme aracı hiç bir zaman zararlı olmadı, aksine kullanan herkes bir şekilde faydasını gördü. Bazı kişiler Windows Update kullanmanın oyunlarda kasma sorunu yarattığını belirtse de kesinlikle yanlış yönlendirmedir.

Windows 10 Gereksiz Hizmetleri Kapatmak

Windows 10 kullanıyorsanız fiziksel bellek miktarınız oldukça düşükse ve donanım yetersizliği yaşıyorsanız yapmanız gerekenlerden bir diğeri ise gereksiz hizmetleri kapatmak olacaktır.

Yakın zamanda gereksiz hizmetler ile ilgili bir yazı yazacağım fakat o yazıdan önce sizlere aktarmak istediğim bazı bilgiler var. Kasma sorunu yaşayan arkadaşlarım gereksiz hizmetleri kapatarak az da olsa oyunlarda FPS artışı sağlayabilir.

Zula oynarken bilgisayar kasıyorsa bunun bir diğer sebebi de kullanmadığınız yazılımların Windows tarafından arka planda açık tutulan ve asla kullanmayacağınız ekstra yazılımlardan kaynaklanıyor olabilir.

Donanımları güncel tutmak, Windows update kullanmak veya gereksiz hizmetleri kullanmak tek başına zula fps arttırmak için yetersiz kalabilir. Bunun sebebi ise kasa içi temizliğini ihmal ediyor olmanız veya hiç bilgisayarı temizlemediyseniz sıcaklık artacaktır ve donanımlar yüksek performans gösteremeyecektir.

Windows gereksiz hizmetlerini kapattıktan sonra sonraki yapacağınız iş en yakın bilgisayarcıya gitmek ve iç kasa temizliğinizi yaptırmanız olacaktır. 20-40 TL maliyeti olan ve zula fps arttırma konusunda gerçekten işe yarayan bir çözümdür.

Yakın zamanda Zula FPS Arttırma kodlarını da paylaşacağız. Şimdi zula kasma sorununu nasıl çözebilirsiniz liste yapalım, bu listede ki belirtilen her şeyi yaptığınız da sorunlarınız çözülmüş olacaktır.

Zula kasma sorunu nasıl çözülür? Zula FPS Arttırma işlemleri nedir?

  • Windows Update ile güncellemeleri uygulamak
  • Sürücüleri güncellemek
  • Windows 10 Gereksiz hizmetleri kapatmak
  • Bilgisayarı temizleme işlemi
  • Isınma sorununu ortadan kaldırmak

Üst tarafta yaptığım listede tüm çözümleri sizlere sundum, bunları nasıl yapacağınız ile ilgili bilgiyi de alt tarafta verdim. Takıldığınız noktalar olursa veya Zula fps arttırma ile ilgili hâlâ sorun yaşıyorsanız yorum yaparsanız çözümler üretebilirim.

Toplam Skor
Oylamak için tıklayın.
[Total: 0 Average: 0]
Beğeni:
1 1
Görüntülenme:
56
Kategori:
Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir