Youtube Reklamları Engellemek: Elveda Diyoruz!

youtube-reklamlari-kaldirmak

Reklamları engellemek mi istiyorsunuz artık? Son zamanlarda artık ısrarlı bir şekilde reklam gösterimi yapan Youtube’nin gereksiz ve ilgilenmediğiniz reklamları nasıl kaldırılır, youtube reklamlar nasıl engellenir gibi sorularınızın cevabını bu makalede vereceğim.

Youtube reklamlarını engellemek için kullanacağımız programın adı AdBlock Plus. Fakat son aylarda AdBlock çalışmama sorunları arttı, “adblock çalışmıyor” gibi bir sorununuz varsa aşağıda bunun da cevabını vereceğim, YouTube reklamlarını engellemek için farklı bir program kullanmanıza gerek yok.

Masaüstü bilgisayar kullanıcıları için YouTube reklamlarını engellemek çok basit bir konu, hemen anlatıma geçelim. Ayrıca Android ve İos kullanıcılarına da reklam engelleme konusunda yardımcı olacağım.

masaüstü-youtube-reklamlarini-engellemek
Youtube reklamlarını engellemek

Öncelikle Google Chrome kullanıyorsanız Chrome eklentiler mağazasına girmeli ve “AdBlock Plus” yazmanız gerekmektedir. Eklentiyi kur dedikten sonra ise ayarlar kısmından eklentilere giriyor ve reklam engelleme programını aktif ediyoruz.

AdBlock Plus eklentisini aktif ettikten sonra CCleaner programı yardımıyla tüm Chrome çerezlerini siliyor ve bilgisayarımızı temizliyoruz. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra artık AdBlock Plus çalışıyor halde olacaktır. Youtube reklamlarını kaldırmak gibi bir derdiniz artık kalmadı, takıldığınız nokta olursa yorum olarak belirtin.

Eğer reklam engelleme programı çalışmıyorsa farklı bir eklenti indirerek tekrar deneyebilirsiniz. YouTube reklamlarını engellemek son zamanlarda zorlaşsa da Adblock Plus’un orjinalini kullanıyorsanız mutlaka reklamlar engellenecektir.

Bazı siteler AdBlock eklentisini durdurmanızı isteyebilir, sağ üst köşede yer alan kırmızı el işaretine tıkladıktan sonra AdBlock Plus’un çalışmasını durdurabilirsiniz. Bu sitede izin ver dedikten sonra siteye girebileceksiniz.

Android Youtube Reklam Engelleme

Android youtube reklam engelleme konusunda playstore programları biraz yetersiz kalsa da içlerinde işe yarayabilen Android reklam engelleme programları da mevcuttur. Telefonda reklam engelleme gibi bir derdiniz varsa hemen onu da çözelim!

android-youtube-reklam-engelleme
Android reklam engelleme – YouTube reklam engelleme

Elbette Androidde reklam engellemek biraz daha zor masaüstü bilgisayarlara göre, fakat Adclear uygulaması ile youtube reklamlarını engellemek oldukça basit.

Eğer isterseniz Youtube Premium’u ücretsiz de edinebilirsiniz Youtube Premium apk ile fakat biz bunu tavsiye etmiyoruz. Adclear uygulamasını PlayStore aracılığı ile indirdikten sonra tek yapmanız gereken şey uygulamaya girip aktif etmek olacaktır.

Telefonda reklam engelleme konusunda size gayet yardımcı olabilecek bir reklam engelleme uygulamasıdır yukarıda bahsettiğim. Adclear reklam engelleyici oldukça basit ve kullanışlıdır, youtube reklamlarını engellemesiyle de oldukça tanınır.

Eğer telefonunuz da yer yoksa ve reklamları engellemek konusunda sıkıntı yaşıyorsanız SD kart’a apk yükleyip hafıza kartında da uygulamayı kullanabilirsiniz elbette.

youtube-reklamlari-kaldirmak
Youtube reklamları kaldırmak

İphone Reklamları Engellemek

İphone kullanıcıları son zamanlarda oldukça şikayetçi, bunun sebebi ise İos’da reklam gösterimlerinin artmış olması. İphone reklam engelleme uygulaması kullanmak istiyorsanız altta vereceğim uygulamayı indirerek reklam engelleme konusunu aşmış olacaksınız.

İphone’da reklamları engellemek için kullanacağımız uygulamanın ismi “AdBlock For Mobile” bunu indirdikten sonra aktif etmenizin ardından artık siz de İphone’da reklamları engellemiş olacaksınız. Bir önceki yazımız olan “bilgisayar hızlandırma yolları” adlı makalemizi okumak için tıklayın!

Toplam Skor
Oylamak için tıklayın.
[Total: 0 Average: 0]

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir