Valorant Karakter İsimleri ve Özellikleri

valorant-sage-rehberi-ve-ozellikleri

Valorant karakterlerini öğrenmekte zorluk çekiyorsanız ve favori karakterinizi henüz bulamamışsanız bu yazımız tam size göre diyebilirim. Öncelikle karakterleri üç ana kritere göre sıralayacağım. Öncelikle raund başlamadan önce avantajlı olan şampiyonlardan bahsedelim.

Valorant karakterlerini öğrenmekte zorluk çekiyorsanız ve favori karakterinizi henüz bulamamışsanız bu yazımız tam size göre diyebilirim. Öncelikle karakterleri üç ana kritere göre sıralayacağım. Öncelikle raund başlamadan önce avantajlı olan şampiyonlardan bahsedelim.

Valorant Karakter İsimleri Brimstone Karakter Rehberi

valorant-brimstone-yetenekleri-ve-ozellikleri.jpg
Valorant Karakter RehberiBrimstone Yetenekleri ve Özellikleri

Eğer bombayı imha edecek olan tarafta oynuyorsanız yani belirlenmiş olan bölgeleri korumak göreviniz ise; kullandığı sis bombaları ile bölge girişlerini engelleyici özelliğe sahip olduğu için Brimstone karakteri tam size göre olabilir. Sis içerisinden çıkan rakiplerinizi öldürmek oldukça kolaydır.

Brimstone yetenekleri ve özellikleri nelerdir?

  • Incindiary – Satın almalısınız. (Q Yeteneği) – El bombası olarak da düşünebileceğiniz bir yetenektir. Rakiplerinizi bu yeteneği kullanarak yakabilir ve canlarını azaltabilirsiniz.
  • Stim Beacon – Satın almalısınız. (C Yeteneği) – Yerini işaretleyerek kullanabileceğiniz bir tür güçlendiricidir. Yeteneğin belirttiği alan içerisinde takım arkadaşlarınız ile içinde kaldığınız sürece güçlenirsiniz.
  • İmza Yetenek: Gökyüzü Dumanı (E yeteneği) – Satın almadan kullanabileceğiniz ve iki kişiyi öldürdüğünüzde tekrar elde edebileceğiniz bir yetenektir. Haritadan seçeceğiniz üç yere sis indirerek rakiplerin sizi görememesini sağlar.
  • Ultimatom Yeteneği: Orbital Strike (X Yeteneği) – Yeteneğin etki ettiği alanın büyüklüğü gayet geniştir. Özellikle rakiplerinizin bol olduğu yerlerde bu yeteneği kullanarak belirlediğiniz alanı yakabilir ve içinde kalan rakipleri öldürebilirsiniz.

Valorant Sage Rehberi – Sage Yetenekleri ve Özellikleri

Sage bir takım için olmazsa olmaz karakterlerden biridir, takımını ayakta tutmaya yardımcı olan ve bomba kurma bölgelerinin girişlerini tutma konusunda buzdan duvar koyabilen ve küre atarak yavaşlatabilir özelliklere sahiptir.

Sadece duvar koyarak engellemenin yanı sıra küre atarak yavaşlatmanın da yanında ölmüş bir takım arkadaşını ultisini kullanarak yeniden canlandırabilir, bu muhteşem değil mi?

Ek olarak ölmüş birini diriltme özelliğinin yanında bir de canı az olan kişilere can verebilir ve ayakta kalmasına yardımcı olabilir. Bu yeteneğini kendi üzerinde de kullanabilir. Valorant karakter isimleri ve rehberimize hemen başlayabiliriz.

valorant-sage-rehberi-ve-ozellikleri
Valorant Karakter isimleri – Valorant Sage yetenekleri ve özellikleri

Sage yetenekleri ve özellikleri nelerdir?

  • Yavaş Küre – Satın almalısınız. (Q Yeteneği) – Duvardan da sektirerek atılabilen bu yetenek, yere düştüğü zaman oluşturduğu buz parçaları ile geniş bir alanı kapsar ve rakiplerini çok etkili bir şekilde yavaşlatır. Ayrıca buz üzerinde koşan rakiplerin sesi de çok yüksek duyulur.
  • Bariyer Orb – Satın almalısınız. (C Yeteneği) – Oluşturduğu devasa büyüklükteki buzdan duvar ile rakiplerin geçişine asla izin vermez. En büyük kapıları bile kapatabilen bu yetenek, rakiplerin uzun süreli ateş etmeleri sonucu kırılabilir. Zamanla kendiliğinden kırılsa da sağladığı hakimiyet sizi tatmin edebilir.
  • İmza Yetenek: Şifa Küresi (E yeteneği) – Canı azalan takım arkadaşlarınıza ve kendinize azalan can kadar can verebiliyorsunuz. Özellikle bu yönü ile takımınızı ölümsüz yapabilirsiniz.
  • Ultimatom Yeteneği: Diriliş (X Yeteneği) – Eğer yetenek kullanılabilir durumdaysa ölmüş olan bir takım arkadaşınızı tekrar ekipmanları ile birlikte diriltebilirsiniz. Kaybedeceğinizi düşündüğünüz raundlarda kullanmanızı tavsiye ederim.

Valorant FPS Sorunu yaşayanlar için şu videomuzu da tavsiye edebilirim. Videoda anlatılanları yaptıktan sonra oyunlardaki fps sorununuzu çözebilirsiniz.

Valorant Phoenix Rehberi – Phoenix Yetenekleri ve Özellikleri

valorant-sage-rehberi-ve-ozellikleri
Valorant Phoenix Yetenekleri – Valorant karakter isimleri

Phoenix karakteri hem rakibe zarar verici bir şekilde yere ateş atarak rakibine zarar verebilir hem de o ateşin içerisine girerek kendisine can kazandırabilir. Tam bir birebir çatışma karakteri olan Phoenix çatışmayı seven ve paldır küldür rakiplerin içine girmeyi sevenler için birebir diyebiliriz.

Ultimatom yeteneğini kullanarak kendisinden bir tane daha yaratıp rakiplerin üzerine korkusuzca gidip saldırabilir ve öldüğünde/süresi dolduğunda kendisine tekrar dönerek yeniden savaşabilir. Ateş duvar oluşturarak rakiplerin geçişini de zararlı hale getirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra görmeyi engelleyen yeteneğini kullanabilir ve bir anda kimse bir şey görmüyorken saldırıp rakiplerinizi alt edebilirsiniz. Dikkat edin, bu yeteneği falsolu gittiği için kendinizi ve takım arkadaşlarınızı da kör edebilirsiniz.

Sıcak eller – İmza Yeteneği: (E Yeteneği) – Küçük bir süreden sonra yere bir ateş topu atabilir ve yanan bölgede hem rakiplerinize zarar verebilir hem de bu ateşin içerisinde kendinize can basabilirsiniz.

Ateşden Duvar – Satın Almalısınız (C Yeteneği) – Bu yeteneği kullanarak uzun bir duvar açarak rakipleriniz bu duvarın içinden geçerken rakiplerizin yanmasını ve hasar almanızı sağlarsınız. Bu duvarın içerisine girdiğinizde kendinize de can gelmesini sağlarsınız.

Falso – Satın Almalısınz (Q Yeteneği) – Falsolu bir şekilde top atarsınız ve bu topu gören kişiler kör olurlar. Eğer bu yeteneği kullanırken takım arkadaşlarınız da görüyorsa onlar da kör olur. Bu yeteneği kullanırken dikkatli olmanızda fayda var.

Yakardöner – Ultimatom (X Yeteneği) – Phoenix bu yeteneği kullandıktan sonra yere bir işaret bırakır ve bir kopyanızı çıkarıp rakiplerinizin üzerine gidebilirsiniz. Süresi dolana kadar veya kopyanız ölene kadar bu yeteneğinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Valorant oynarken kasıyorsa veya bilgisayarınız yavaşsa şu makalemize de göz atabilir ve bilgisayarı hızlandırabilirsiniz.

Toplam Skor
Oylamak için tıklayın.
[Total: 0 Average: 0]
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
34
Kategori:
Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir