Toplama Bilgisayar Önerileri – Hazır Toplama PC

bilgisayar-toplama-rehberi

Son yıllarda gelişen bilgisayar teknolojisi fiyat artışlarına sebep olduğu gibi aynı zamanda “marka bilgisayar alınır mı artık?” sorusuna da geride bırakmaya sebep oluyor. Artık sadece diz üstü bilgisayarların markası alınırken, bu durum bilgisayar kasasına geldiğinde ise her şey değişiyor.

Anlatmaya çalıştığım bilgisayar toplama konusunda deneyimsiz olan, pahalı olduğu için dizüstü bilgisayara yönelen arkadaşlarıma doğru yolu göstermektir. Toplama bilgisayar rehberimi sizler için hazırlıyor ve yardımcı olabildiğim insanlar olduysa ne mutlu bana.

Bilgisayar toplarken dikkat edilmesi gereken husus; tüm bilgisayar parçalarının birbiri ile uyumlu olmasıdır. Peki toplama bilgisayarın parçaları uyumlu olup olmadığı nasıl anlaşılır? Eğer bilgisayar toplama konusunda acemi iseniz bunu bir bilgisayar toplama sihirbazı kullanarak halledebilirsiniz.

Toplama Bilgisayar Önerileri – Hazır Toplama PC 2020

Toplama bilgisayar önerileri konusunda artık ustalık çağımı yaşadığımı dile getirebilirim. Bu zamana kadar 200 üstünde kasa toplamış biri olarak size önerebileceğim ilk toplama bilgisayarı aşağıda önereceğim. Özelleştirilebilir ve düzenlenebilir, keyfinize göre parçalarını sihirbaz aracılığı ile değiştirebilirsiniz.

  • AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 İşlemci – Ryzen 5 1600 ile değiştirilebilir, bu işlemci her türlü ihtiyacınızı giderebilir.
  • Gigabyte B450M S2H Soket AM4 DDR4 mATX Anakart – mATX kasa kullandığımızdan ötürü bu ana kartı almak en iyisi olabilir.
  • Adata XPG Gammix D10 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz CL16 – Hem bellek hızı, hem DDR4 olması çok güzel ayrıntı olduğundan en uygun fiyat olarak bu en iyi ram olarak kasamızda kullanılabilir.
  • Asus Rog Strix RX 570 OC 4GB GDDR5 256Bit Gaming Ekran Kartı – Dilerseniz Ryzen 5 1600 işlemci alıp ekran kartını RX 580 olarak değiştirebilirsiniz, aynı fiyata gelmektedir.
  • Adata SU630 240GB SSD Disk – En uygun ve fiyat performans SSD olduğu için benim tercihim bu diskten yanadır.
  • GamePower Dark Side ARGB Mid ATX Kasa 500W 80+ Bronze – Toplama bilgisayar için en uygun kasa ise bu arkadaşlar. Ayrıca çok güzel renk değişimine sahip, RGB kasa sevenler buna bayılabilir.
bilgisayar-toplama-rehberi
Toplama bilgisayarBilgisayar toplamaToplama Kasa

Üstte listelediğim toplama bilgisayarın fiyatı şuan 3100 TL ‘e tekabül etmektedir. Toplama bilgisayar kasası denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri incehesap olmaktadır. Siparişi vermenizden sonra ortalama 15 gün içerisinde montajını ve testini yapıp yollamaktalar, üstteki sistemin aynısı evimde mevcuttur.

Toplama bilgisayar oluştururken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise oyun kasası toplamaya mı çalışıyorsunuz yoksa işleriniz için mi kasa topladığınız önemli bir detaydır. Yukarıda toplama kasa önerisi oluşturdum fakat bu oyun kasası idi.

Toplama Bilgisayar Kasaları Fiyatları

Eğer toplama bilgisayar satın alacaksanız fiyatları iyi gözden geçirmeli, ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmalısınız. Tasarım, programlama, inşaat için bilgisayar kasası topluyorsanız fiyatı en az 1,750 TL civarında tutmalısınız.

Oyun kasası fiyatları konusunda söyleyebileceğim şey kısıtlı olsa da benim tavsiyem bütçeniz kısıtlıysa 2,000 TL toplama kasa almanızdır. Tabii monitör, fare ve klavye bu fiyata dahil değildir. Toplama bilgisayar sihirbazı kullanmak yerine hazır kasa da alabilirsiniz tabii ki.

Aynı zamanda bilgisayar kasası toplama rehberimizin diğer konusu işlemci nesli olmaktadır. Şu an en yüksek işlemci nesli 10 ‘dur. Fakat 5000 TL’e kadar toplama kasa arıyorsanız sizin için ideal işlemci tavsiyemiz İntel işlemci olmasıyla beraber minimum 6.nesil olması gerektiğidir.

Eğer yüksek grafikli oyunlar oynamak için kasa topluyorsanız en önemlisi ekran kartıdır. RX 580 üstü bir ekran kartı 2022 yılına kadar sizi idare edebilecek, çok güzel götürebilecektir. Aynı zamanda fiyat/performans ekran kartı olması da ayrı bir güzellik katmaktadır.

Düşük bütçe toplama kasa 2020

2000 TL altında oyun kasası arıyorsanız veya oluşturuyorsanız size tavsiyem APU ekran kartlı toplama kasalardır. İşlemci içerisinde dahili ekran kartı bulunduran APU sistemler hem daha maliyetsiz ve ucuz hemde yüksek performans sunmaktadır.

AMD bilgisayar kasası toplamak istemiyorsanız İntel HD Graphics dahilinde olan işlemcilere de göz gezdirebilirsiniz, APU sistem bir işlemciye ekran kartının da dahil edilmesidir. Ülkemizde şuan yaşanan dolar krizinden dolayı ülke olarak AMD ‘i tercih etmekteyiz, çünkü ucuz Nvidia ekran kartı pek bulunmuyor artık.

Bilgisayar toplama rehberimizin sonuna geldik, yorum olarak isteklerinizi ve sorularınızı belirtirseniz size en uygun şekilde cevap verip sorununuzu çözümlemeye çalışabilirim. Unutmayın, marka bilgisayar şu an bu ekonomide asla tercih edilmez. Çünkü kâr marjı artması sebebiyle fiyat yükselmektedir.

Toplam Skor
Oylamak için tıklayın.
[Total: 2 Average: 5]
Beğeni:
1 0
Görüntülenme:
224
Kategori:
Teknoloji

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir