2020 Yılının En İyi Oyun Telefon Önerileri!

En iyi Telefon Önerileri

Akıllı telefon önerileri istiyorsunuz fakat aklınızda öncelikle iki seçenekten birini belirlemek zorundasınız. Birincisi oyun oynamak için telefon mu alacaksınız yoksa günlük kullanım için mi telefon alacaksınız o önemli, hemen bu kriterin detaylarına girelim.

Oyun telefonu alacaksanız en başta bir telefonun işlemcisine ve belleğine bakmak zorundasınız. Son zamanlarda Xiaomi oyun telefonu konusunda çok ön plana çıkmış olsa da onu takip eden bir telefon markası daha var. Bu ise hepimizin bildiği gibi Samsung.

Eğer hem oyun telefonu olsun hem günlük kullanım telefonu olsun diyorsanız bizim tavsiyemiz kesinlikle Xiaomi marka almanızdır. Çünkü hem fiyat/performans telefon markası olmaları hem de kendini hızla geliştirmiş bir marka olmaları oldukça onları ön plana çıkarıyor.

Bir oyun telefonu almadan önce dikkat etmeniz gereken ilk husus işlemci. Çoğu telefon Snapdragon 820 işlemcisini kullanmaya başladı son yıllarda, fakat oyunlar için tavsiye edilmiyor çünkü kronik ısınma sorunu mevcuttur bu işlemcilerde.

Bu telefon önerileri makalemiz 2020’nin dolar kurunu baz alarak yazılmaktadır, bu yüzden hem fiyat/performans telefonlara hem de parasını hak eden ama pahalı olan telefonlara göz atacağız. İkinci kriterimiz ise telefon yazılımıdır.

En İyi Oyun Telefonu Önerileri 2020

Bu versus yıllardan beri devam etse de asla bir Android telefon kullanıcısı diğer yazılımlara kolay kolay alışamamaktadır. Akıllı telefon denildiğinde ise akla ilk önce Android gelir. Hem kullanış açısından hem de diğer yazılımlara göre oldukça performanslı olan Android ülkemizde oldukça yaygın kullanılıyor.

Oyun telefonu denildiğinde ise benim aklıma gelen ilk telefon önerileri konusunda Xiaomi Redmi Note 8 Pro geliyor, çünkü hem belleği yüksek hem de çift işlemcili bir telefon olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca bataryası da yüksek olmasından dolayı oyun telefonu almak isteyenler en başta Xiaomi oyun telefonlarına bakmalıdırlar.

Konumuza dönecek olursak Android vs İos karşısında benim tercihim tabii ki Android olacaktır yukarıda detaylarını vermiş olsam bile buna ek olarak Google Play Store oldukça gelişmiş ve tüm dünyanın daha fazla tercih ettiği mağaza olmaktadır.

En iyi Telefon Önerileri
Telefon önerileri – oyun telefonu – Android telefon

2020 En İyi Oyuncu Telefonu

Benim düşünceme göre oyun için yapılandırılmış ve tasarlanmış en iyi oyun telefonu Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128 GB’dir. Hem çift işlemcili telefon, hem de belleklerinin kapasiteleri yüksek olması sebebiyle bunu seçmekten asla şüphe duymuyorum.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Türkiye fiyatı ise şuanlık 2450 TL olması gerekiyor, bu fiyatıyla bile fiyat/performans telefonu olarak görmek kaçınılmaz oluyor. Batarya olarak da sizi oldukça rahatlatacaktır, çünkü kendisi 4500 mAH bataryalı telefon. Dışarıda, kafede, okulda prize takmanıza gerek kalmadan oldukça uzun süre kullanabileceğiniz bir telefondur.

Lenovo oyun telefonu çıkarmış olsaydı eminim tercih etmem için bazı sebepler olurdu fakat Xiaomi ‘den sonra tercih edeceğim marka kesinlikle Asus telefonlarıdır. Çünkü Asus oyun telefonları oldukça soğutmaya önem verir ve işlemci konusunda her gün kendilerini geliştirmeye devam etmektedirler.

2020 Yılının telefon önerileri için iki markayı sizinle paylaştım, şimdi sıra geldi Android telefon olmayan fakat dikkat çeken ve kendini ön plana çıkaran oyun telefonlarına.

İos Oyun telefonu denilince akla ne gelir? – Hiç bir şey, eminim ki sizinde aklınıza İos yazılımlı oyun için yapılandırılmış ve kasmadan oyunlar oynayabileceğiniz bir telefon tavsiyesi gelmedi. Şahsi görüşüm dünyanın en iyi çipi olarak piyasaya sürdükleri A12 Bionic çip sadece iPhone XR ‘de bulunuyor.

Ayrıca PUBG Mobile için en iyi telefon olarak da bence Xiaomi Redmi Note 8 Pro seçilmiş kaftandır. Bir kere tecrübe edinseniz ne demek istediğimi çok iyi anlayabilirsiniz. PUBG Mobile konusunda kendisini aşmış ve PUBG’de ısınma sorunu olmayan telefon olarak ön plana çıkıyor.

Günlük Kullanım İçin En İyi Telefon

Oyun Telefonu Önerileri ve Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Redmi Note 8 Pro – En iyi oyun telefon önerileri

Günlük kullanıma dair en iyi telefon olarak ön plana çıkan kendimce J7 Prime. Çünkü hem çok uygun olması hem de günlük kullanım için fazlasıyla yeterli olması telefon önerileri konusunda beni kendisine çekmeyi başardı.

Oldukça dayanıklı yapıya sahip olan J7 Prime sizi uzun vadede mutluluğa ulaştıracak olan bir telefondur. Bataryası ve Ram’i yüksek olan bir telefon olan J7 Prime oyun telefonu olarak da kullanılabilir olması ek bir avantajdır.

Eğer bütçenizi aşabiliyor ve 1500 liranın üzerine çıkabiliyorsanız yine Samsung markalı A30 ve A50’i tavsiye edebilirim. 1500-1800 TL arası olan Samsung A50 oyun telefonu olarak da kullanılabilir, günlük kullanım için de kullanabilirsiniz.

J7 Prime’dan yaklaşık tahminimce iki kat daha iyi olan telefon kendimce Samsung A50’dir, çünkü özellik ve işlemci bakımından daha iyi yapılandırılmıştır. Telefon önerileri isimli makalemizde günlük kullanım için tavsiye edeceğim telefon markası Samsung oluyor.

[rating]
Toplam Skor
Oylamak için tıklayın.
[Total: 0 Average: 0]
Beğeni:
1 0
Görüntülenme:
101
Kategori:
Teknoloji

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir