Online Oyun Listesi – Oyun Önerileri 2020

online oyun listesi oyun önerileri

2020 İçin online oyun listesi arayanlar, oyun önerisi isteyenler, aradığı oyunu bulamayanlar buraya doluşun bakalım! Şimdi sizler için listelediğim oyunlar arasında kendi deneyimlediğim ve size oyun önerisi sunabileceğim tecrübelerimi aktaracağım.

Ne tür bir oyun oynayacağına karar vermenizin ardından bu listeye tür sıralamasına göre gidebilirsiniz. Listemizde MMORPG oyun önerisi, FPS oyun önerisi, Hikaye oyun önerileri, dizi oyunları tavsiyeleri tarzında oyun öneri listemizin açılışına başlayalım.

Listemizin başında ise MMORPG türü oyunlar gelmektedir, bu tür oyunlar genelde karakter geliştirme üzerine kurulu ve bir karakterin rolünü yaparak oyunu oynarsınız. Geliştirdiğiniz ve hali hazırdaki karakterinizle lonca savaşları, topluluk savaşları gibi etkinliklere katılabilir ve kendinizi kanıtlayabilirsiniz.

MMORPG Önerileri – MMORPG Oyunlar – Oyun Önerisi 2020

#Metin2
Öncelikle kendimin de en çok oynadığım oyunlardan birisi Metin 2’dir, 2009 yılında başladığım Metin 2 isimli oyunda oldukça vakit geçirdim ve hiçte pişman olmadım oynadığım için. Metin 2’de neler yapılabilir ona geçelim şimdi.

Metin 2 oyunu karakter geliştirme üzerine kurulu yönettiğiniz bir karakterin rol yapma oyunudur. Elbette çok eski bir oyun olduğunun hepiniz farkındasınız ama gelişimlere gayet açık ve sürekli yeni güncellemeler getiren Metin 2 aynı zamanda hileleri de büyük oranda engellemiş durumda.

Metin 2 hile indir şeklinde Google aratılmaları bile bir önceki yıllara göre 2 kat azalmıştır. Benim en çok zevk aldığım, en çok araştırmaları yaptığım konu ise Metin 2’de dolunay düşürme taktikleridir. Bunun gibi bir çok aktivite barındıran Metin 2 aynı zamanda lonca savaşları da içermekte ve artık neredeyse balık tutma oyunu oldu diyebiliriz.

Online oyun önerileri - Online oyun listesi
online oyun önerisi 2020 – online oyun listesioyun önerisi 2020

Aynı zamanda Metin 2 para kazanma konusunda oldukça iyi bir yöntem olabilir sizin için. Yakın zamanda yayınlayacağım makalemi de bu konuya dair gireceğim. Eğer sizin de Metin 2’den para kazanma konusunda sorularınız veya yorumlarınız varsa paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Metin 2 PvP Serverleri de oldukça fazla olup kendiniz bile bir Metin 2 PvP sunucusu kurmak isteyebilirsiniz. Ayrıca Metin 2 PvP server kurarak internetten para kazanmak oldukça basittir. Sadece bir sunucu kurun ve paranın akmasını bekleyin, hepsi bu kadar.

#Blade and Soul
Oldukça hikayesi geniş ve bol görevli bir oyundur, Metin 2’e göre Blade and Soul oldukça gelişmiş ve günden güne oyuncu kitlesi artan eski oyunlardan biridir. Eğer bir arkadaş grubunuz varsa kesinlikle denemeniz gereken oyunlardan biri de budur.

Ayrıca Blade and Soul oyununda oyun içi ticaret oldukça gelişmiş olup istediğiniz itemi, eşyayı, ürünü her zaman bulabiliyorsunuz. Ayrıca Blade and Soul hile konusunda oldukça gelişmiş ve hiç bir şekilde taviz vermemektedir.

Seçeceğiniz 4’den fazla karakter seçeneği sayesinde isterseniz bir kedi, isterseniz bir dövüşçü veya tank karakteri olabiliyorsunuz. Blade and Soul karakterleri inanılmaz bir şekilde güzel grafiklerle özenilerek tasarlanmış ve biz sevgili oyunculara sunulmuştur.

Blade and Soul para kazanma taktikleri de oldukça fazla olmakta ve gerçek para kazanabildiğiniz oyunlardan bir tanesi de Blade and Soul’dur. Ayrıca Blade and Soul Türkiye ping değerleri de sizi tatmin edecek şekildedir, bağlantı kopması ve sunucu problemleri yaşamazsınız.

#Black Desert Online
Şimdi bu oyuna geçelim, üstteki iki yaşlı oyunumuzdan sonra yenilikçi ve görsel teması oldukça fazla olan Black Desert Online hileleri arayışında olanlar hiç boşuna aramasınlar, çünkü Black Desert hileleri şuan hiç bir yerde bulunmuyor ve kullanılmıyor diyebiliriz. Elbette hile indiren ve hile kullanan oldukça fazla ama ülkemizde pek yok diyebiliriz.

Aynı şekilde bu da karakter geliştirme ve yönetme oyunudur. Black Desert Online henüz yeni diyebileceğimiz bir yıllık bir online MMORPG oyundur. Karakterinizi geliştirme sürecinde size oldukça kolaylık sağlayan yönergeler sayesinde Black Desert Online’i öğrenmek hiçte zor olmuyor. Kesinlikle denemeniz ve deneyimlemeniz gereken bir oyundur.

Black Desert Online hile konusunda güvenlik duvarı aşılamayan zor oyunlardan biridir, ancak ileri yıllarda ne olacağını hiç birimiz bilemeyiz. İsterseniz Black Desert Online indirmek için Steam üzerinden veya sitesi üzerinden indirebilirsiniz.

FPS Oyun Nedir? FPS Oyunları Online – Oyun Önerileri

Fps oyunları online - FPS oyun nedir
fps oyunları online – fps oyun nedir

FPS Oyun nedir diye soranlar için ve bilmeyenler için açıklayalım; rakibinize kendi gözünüzden bakar gibi savaştığınız oyunlara FPS oyun denir. Çoğu FPS savaş oyununu kendi gözünüzden bakarak oynarsınız ve bu oyun türü dünya genelinde oldukça popülerdir.

FPS Oyunların babası olan Couter-Strike Global Offensive isimli oyunumuz elbette listemin başında geliyor. FPS Oyun önerisi olarak ilk oyunum budur, kesinlikle tavsiye edebilirim ve 2020 yılının şubat ayından itibaren cs go hile indirmek isteyenler ise biraz hüsrana uğrayabilir ama genel olarak engellendi.

İster CS 1.6 indirip oynayın, ister Steam üzerinde satılan ve dünya genelinde indirilen ve severek oynanılan Counter-Strike Global Offensive’i indirip oynayın. FPS Oyun önerisi olarak çok fazla tercihim ve seçeneğim olsa da ilk göz ağrım budur.

CrossFire hile konusunda pek ilerleyemedi fakat CrossFire hile indir şeklindeki aramalar son yıllarda düşüşe uğradı diyebiliriz. Bu yüzden CrossFire hilelerin azaldığı bu dönemde başlamanız sizin için iyi bir avantaj olabilir. Crossfire için tek gereksiniminiz bir kol ve klavye olacaktır, gerisi yavaş yavaş gelir.

CrossFire diğer oyunlara göre biraz daha klasik ve başlangıç için iyi bir oyun olabilir sizin için. CrossFire Türkiye sunucularında ise ping sorunu yaşamayacağınıza eminim çünkü avrupa sunucuları mevcuttur. Benim tavsiyem FPS oyunlara yeni başlayacaksanız kesinlikle CrossFire’dan başlayabilirsiniz.

Online Oyun Önerileri

 • Crossfire – FPS Oyunu
 • Counter-Strike: Global Offensive – FPS Oyun
 • Dirt Rally – Yarış Oyunu
 • Black Desert Online – MMORPG
 • Metin 2 – MMORPG Oyunu
 • Grid 2 – Yarış Oyunu
 • İronSight – FPS Oyunu
 • Blade & Soul – MMORPG Oyun
online oyun listesi oyun önerileri
Online oyun listesioyun önerilerifps oyunyarış oyun

Ayrıca oynadığım diğer oyunlardan biri de İron sight isimli oyundur. Oyun önerileri listemde buna da gururla yer verebilirim çünkü Türkiye’de İron Sight maalesef pek bilinmediği için oynanmıyor. Kesinlikle savaş oyunları önerisi istiyorsanız İron Sight ilk bakış videoları izleyebilir ve hemen başlayabilirsiniz.

İron sight hile açısından biraz daha farklıdır, hileye ihtiyaç duymazsınız aslında. Kullanacağınız Drone uçaklar sayesinde düşmanınızın yerini öğreniyor ve gidip öldürüyorsunuz. Elbette İron sight sistem gereksinimlerini de es geçmeyelim, oldukça düşük bilgisayarlarda bile kasmadan oynayabilirsiniz.

Yarış Oyunları PC Önerileri

İlk oynadığım oyunlardan biri olan Grid oldukça geniş kapsamlı incelenebilir fakat size özet geçmek istiyorum sadece. Oyunu oynadıkça yeni görevleri açabildiğiniz bir yarış oyunu olan Grid oldukça popüler fakat Steam üzerinden satışı kaldırıldı.

Grid 2 indir şeklinde aramalar yaparsanız kolay bir şekilde bu yarış oyununu indirebilir ve oynayabilirsiniz. Ayrıca görevleri yaptığınız süre boyunca yeni hayranlar ediniyorsunuz ve her yarış sonunda hayranlarınız artıyor, bu da oyuna ayrı bir hava katıyor.

Farklı yarış oyunlarından biri olan Grid 2’i direksiyon ile de oynayabilir ve arabaları sürebilirsiniz. Grid 2 inceleme yazım bu kadardı, ayrıca Grid sistem gereksinimleri oldukça düşüktür, en düşük bilgisayarlarda kasmadan bu oyunu oynayabilirsiniz. şimdi gelelim aynı yapımcıya ait olan bir diğer oyun Dirt Rally’i inceleyelim.

Dirt Rally indir ve oyna tarzında bir oyundur, oldukça basit kurulumu sayesinde hiç bir şekilde zorlanmadan Dirt Rally indirebilir ve kurup oynayabilirsiniz. Dirt Rally kasma sorunu yaşayan arkadaşlarımız bilgisayar hızlandırma makalemizi inceleyebilir ve kasma sorununu çözebilir.

Dirt Rally minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir;

 • Nvidia GT 440 veya üstü ekran kartı,
 • 3-4 GB Veya üstü ram,
 • 50 GB bellek alanı,
 • Directx 11 veya üstü sürüm.

Makalemizin devamı olacak elbette talep geldikçe, siz de yorumlarınızı belirtebilir ve listemize yeni oyunları eklememizi isterseniz bunu belirtin ve bilgisayar oyun önerilerine yenilerini ekleyelim!

Toplam Skor
Oylamak için tıklayın.
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir