İnternet Hızlandırma Programı – İnternetin Uçsun!

İnternet hızlandırma yolları

İnterneti hızlandırmak için.

İnterneti hızlandırma programı son zamanlarda oldukça aranan fakat bulunamayan bir program haline geldi. Fakat birazdan anlatacaklarımı uyguladığınızda interneti hızlandırmak için bir program indirmeye ihtiyacınız olmadığnı anlayacaksınız.

Daha önce bilgisayarı hızlandırmak için çözüm önerilerimiz olmuştu, şimdi de interneti hızlandırmak için yöntemleri paylaşacağız. Her adımı uyguladıktan sonra interneti iki kat hızlandırma çalışmamız gayet işe yarayacak ve interneti tam hızda kullanacaksınız.

Öncelikle internet hızlandırma programı kullanmadan indirme hızınızı arttırılır ona değinelim. Eğer bir DNS adresi kullanıyorsanız bunu tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor, çünkü aydan aya en hızlı DNS adresleri değişkenlik gösteriyor.

Şuan benim kullanmış olduğum ve size de tavsiye ettiğim en hızlı DNS adresi Level3 DNS‘dir, kendisi can dostum gibi her cihazda kullandığım bir DNS adresidir, size de tavsiye ederim. DNS’i nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız onu da anlatalım.

DNS adresini değiştirmek için ağ ve paylaşım merkezine girmeniz gerekiyor, daha sonra ise kullanmış olduğunuz ethernet veya kablosuz ağ paylaşımına sağ tıkladıktan sonra özellikler kısmına girmenizin ardından İP V4 gibi bir şey göreceksiniz ona tıklayın ve altta görmüş olduğunuz DNS ayarlama kısmına vereceğim adresleri yazın.

  • Level3 DNS adresi: Üste 209.244.0.3 ve alta 209.244.0.4 yazıyoruz.
  • Google DNS adresi: Üste 8.8.8.8 ve alt kısma 8.8.4.4 yazıyoruz.
  • Open DNS adresi: 208.67.222.222 ve alta 208.67.220.220 yazıyoruz.

Vermiş olduğum bu DNS adresleri şu an dünyanın en hızlı dns adresleri. Bunlardan her hangi birini kullanmanız bile interneti ciddi oranda hızlandırmayı başarmış olursunuz, şimdi gelelim diğer yöntemlerimize.

İnterneti Hızlandırma Yöntemleri 2020

İnterneti hızlandırma programı sizin için ağ durumunu en stabil hale getirerek daha verimli çalışmasını sağlar ve interneti son hızda kullanmanıza olanak sağlar. Bu programlardan birinin adı da; CfosSpeed internet hızlandırma programıdır.

Bu linke tıkla ve CfosSpeed indir daha sonra programın kurulumunu ve gerekli ayarları yaptıktan sonra sağ köşede bir kutucuk çıkacak ve size anlık olarak ping, indirme ve yükleme hızınızı gösterecektir. Her hangi bir sorun çıkması durumunda sitemiz sorumlu değildir.

İnterneti CfosSpeed hızlandırır mı? Elbette hızlanmasına yardımcı olacaktır fakat ek olarak yapmanız gereken internet ayarları da var. CfosSpeed size bir yere kadar yardımcı olabilir.

İnternet hızlandırma yolları
internet hızlandırma – internet hızlandırma programı – telefonda internet hızlandırmak

Şimdi sıra geldi ev modemini kullanırken internetim yavaş diye yakınan arkadaşlara. Bunun sebebi çoğu zaman modeme bağlı olan diğer cihazların kullanmış olduğu bağlantıdır. Eğer oyun oynarken bağlantı sorunu oluyorsa bilin ki anlık olarak diğer bağlı cihazlar güncelleme yapıyordur.

Diğer telefonlardan veya cihazlardan kablosuz bağlantınızı kesmeniz halinde internetinizin hızlanacağını ve tam verim alacağınıza eminim. Oyun esnasında kablosuz olarak bağlanan cihazların bağlantısını kesmelisiniz.

Windows Defender’i kapatmak interneti hızlandırmak için oldukça etkili bir yoldur. Eğer farklı antivirüs programı kullanıyorsanız onu da kapatın. Eğer virüs içerikli dosyalar indirmiyorsanız veya bilgisayarınıza zarar verebilecek sitelere girmiyorsanız kapatın sadece.

Oyunlara yaptığı güvenlik filtrelemesi de oyundaki veri kaybınızı arttıracaktır, bu yüzden ben her zaman gerçek zamanlı virüs korumasını devre dışı bırakıyor ve bu şekilde bilgisayarımı kullanıyorum.

Telefonda İnternet Hızlandırma

Android veya İos telefonlarda da aynı şekilde DNS kullanımı oldukça faydalı yöntem sayılmaktadır. Eğer Android DNS değiştirmeyi bilmiyorsanız internet üzerinden araştırma yaparsanız sağlam bir kaynaktan öğrenip değiştirebilirsiniz.

İkinci olarak telefonda güvenlik duvarını kapatmak oldukça fayda sağlayan bir yöntemdir. Fakat neyi nereden indirdiğinizi biliyorsanız yapın bunu, sürekli APK indiren biriyseniz güvenlik duvarını kapatmak ciddi zaafiyetlere kapı açacaktır. Telefonunuza virüs girmesini istemiyorsanız ve tam olarak tecrübeli değilseniz kapatmayın.

Servis sağlayıcınızın sunduğu DNS adresi varsa onu kullanabilirsiniz, benim tavsiyem bu şekildedir. Turkcell Superonline DNS konusunda pek iyi sayılmasalar da diğer servislerin size yardımcı olacağını düşünüyorum.

Oyun oynarken bağlantı kopma sıkıntısı yaşayan arkadaşlarım da bilgisayarlarında aynı şekilde güvenlik duvarını kapatabilirler. Ayrıca Google Play Store’da bulunan internet hızlandırıcı programı deneyebilirsiniz. Ben pek etkisini göremesem de sizlere faydalı olabilir, ayrıca programı kullanırken ayarları yapmayı unutmayın.

Telefonda nasıl DNS değiştirileceğini bilmiyorsanız yorum olarak telefonunuzun markasını belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım, kendim anlatırım sizler için. Oldukça basit bir olay zaten ama yine de bilmeyenler olabilir, telefonda open dns kullanıyorum ve oldukça rahatım.

Toplam Skor
Oylamak için tıklayın.
[Total: 0 Average: 0]
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
94
Kategori:
Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir