Ekran Görüntüsü Alma – Bilgisayardan SS Alma

bilgisayar ekran görüntüsü alma

Bilgisayar ekran görüntüsü nasıl alınır?” gibi sorularınızın yanıt bulacağı bu yazıda hem programlar aracılığı ile en pratik ekran görüntüsü almayı paylaşacağız hem de Windows’un bize sunduğu pratik çözümlerden bahsedeceğiz.

Anlık olarak bilgisayarda görüntü kaydetmek istediğimiz zaman yapılabilecek en kısa yollardan biri de “LightShot” programını kullanmak ve tuşa basarak kayıt yapmak ve ardından siteye direkt olarak yüklemektir.

Bilgisayar Ekran Görüntüsü Alma Programları

Microsoft’un bize sunmuş olduğu yardımcı programlar işimizi görmediği sürece maalesef yeni program arayışlarına girmeye devam edeceğiz. Ekran görüntüsü nasıl alınır? Sorunuzun cevabı aşağıdadır.

  • Lightshot ile basit bir şekilde ekran görüntüsü alabilir ve direkt olarak siteye yükleyebilirsiniz.
  • Icecream Screen Recorder kullanarak ekranınızın tamamını veya bir kısmını istediğiniz kadarını görüntü olarak alabilir ve kayıt edebilirsiniz.
  • LightScreen programı bize gerektiği kadar ekran görüntüsü alma konusunda yardımcı olsa da sıralama olarak biraz geride. Elbette yine de görüntü alma ve kaydetme konusunda bu program da iyi sayılır.

Bilgisayar Ekran görüntüsü alabilmenin yanında anında kayıt veya çevrimiçi bir websiteye anında yükleyebilmek önemlidir. Bunu en iyi yapan ve direkt olarak kayıt aldığınız resmi resim sitesine yükleyebilen ve link olarak çeviren Lightshot programının henüz rakibi yok gibi duruyor.

Bilgisayar ekran görüntüsü almaya yardımcı olan bir diğer programın adı ise Windows 8 ve üzerinde varsayılan olarak yüklü gelen “Ekran alıntısı aracı” tercih edebilirsiniz.

bilgisayar ekran görüntüsü alma
Bilgisayar Ekran Görüntüsü Alma

Bilgisayardan SS Alma – Ekran Alıntısı Aracı

Ekran alıntısı aracı” bilgisayardaki ekran görüntüsü alma konusunda bize gayet yardımcı olan fakat kayıt edilecek olan alanı seçmek zorunda kaldığımız bir araçtır ve kısayol tuşu yoktur.

  • Başlat tuşuna basın.
  • “Ekran alıntısı aracı” yazın ve açın.
  • “Yeni” butonuna tıklayın.
  • Ekran görüntüsü alınacak olan alanı seçin ve kayıt edin.

Artık bir ekran görüntüsü almış oldunuz, tebrikler! Eğer kayıt ettiğiniz resmi birileri ile paylaşmak isterseniz kayıt etmiş olduğunuz resmi bir resim yükleme sitesine kayıt edin ve resim yükleme sitesinin vermiş olduğu linki resmi paylaşacağınız kişi ile paylaşın.

Bilgisayarınızı hızlandırmak isterseniz websitemizde bulunan makaleyi inceleyebilir, göz atabilir ve uygulayabilirsiniz.

Toplam Skor
Oylamak için tıklayın.
[Total: 0 Average: 0]
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
66
Kategori:
Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir